Vegan magor

Je to blbý, ale asi je to fakt, mezi vegany je velká spousta magorů. Nebo jdou nejvíc slyšet. Samozřejmě si nemyslím, že je to stravou, jde spíš o to, že tento směr  přitahuje řadu nevyrovnaných lidí, kteří si z veganství udělají  hlavní životní směr.

Už není obyčejná Jarka Kopečková. Od teď je to Jarka Veganka Kopečková.

Vegan magor se nepovažuje v první řadě za člověka, ale za vegana. Koneckonců lidstvo je svinstvo a k tomu se opravdu etický člověk hlásit nemůže. Znám řadu velice uvědomělých a rozumných veganů, tak si to prosím, pokud jste vegani, neberte osobně, mluvím jen o určitém vzorku. Určitě existuje spousta jiných skupin, které mají stejně nevyrovnané členy.

Možná budu někomu křivdit, ale napíšu, co si upřímně myslím.

Někteří vegani mají pocit že tím, že se stali vegany se stali něčím lepším než jsou ostatní, že tím pádem jsou jakýmisi arbitry pravdy a morálky a že všichni ostatní lidi jsou pouze pokrytci.

Často mluví o duševním rozvoji, klidu a dokonalé harmonii, ale jakmile s nimi nesouhlasíte a dokonce poukážete na chyby v jejich argumentaci, nebo jim dokonce dáte ochutnat vlastní kašičky(což bývá absolutně nepochopeno) duševní klid je ten tam a padají urážky, soudy a velká gesta. V online oblasti rádi člověka napadnou, a než stihnete jakkoli reagovat, tak si vás zablokují, aby se náhodou něco nedozvěděli.

Ego je to druhé, o čem takovíto vegani rádi mluví. Mluví o něm hanlivě, že je to vlastnost těch ostatních a že oni sami to mají vyřešené, ale velice rychle se ukáže, že opak je pravdou.

Jediná smutná věc na tom je, že ač na ně zareagujete jakkoli, tak to nebude mít žádný efekt, protože něco jako sebereflexe, logika, nebo empatie je přesně to, co takovému člověku chybí.

Přestávám věřit, že takový člověk je veganem proto, že nějak výrazněji soucítí se zvířaty, že jde spíš o to, že ten člověk konečně našel sebeurčení, které ho vyzdvíhá někam výš.

Taková osoba je v podstatě schovaná za nálepku vegan a tím pádem je jediná dokonalá.

Jak poznat vegana magora snadno a rychle?

Míchá dohromady neslučitelná témata. Používá jako argumenty odkazy na youtube, které opět s tématem pramálo souvisí. Odkazuje na články bez zdroje, nebo s manipulativním obsahem. A většinou absolutně nechápe jemné, či výrazné náznaky, nebo naopak si vykládá zcela normální otázky jako aroganci, nebo rýpání. Musí mít vždycky poslední slovo a to, že ho má, bere jako důkaz, že vyhrál.

Přiznávám, že jim ráda občas nechávám ochutnat vlastní polívčičku. To je moje charakterová- ne moc hezká vlastnost. Jsem taky vegan magor, ale spíš vegan magor polívkový.

Máte někdo podobnou, opačnou, nebo jakoukoli zkušenost s veganem „magorem“?

Příspěvek byl publikován v rubrice paradoxy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Vegan magor

  1. Marek napsal:

    Ano, taková je někdy také zkušenost. Tady v Brně proběhl nějaký vegan fest, no byl jsem tam poprvé a naposled a od té doby se veganem ani nenazývám, bohužel 😦

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s